Zastosowanie drzwi ogniowych

Drzwi przeciwpożarowe są jednym z ważniejszych elementów zabezpieczających przed rozprzestrzenianiem się pożaru w budynku. Jest to najczęściej stosowane zabezpieczenie pożarowe stosowane w budynkach różnego przeznaczenia. Drzwi ogniowe zazwyczaj stosowane są w garażach i kotłowniach.

drzwi ogniowe ppożZalety drzwi ogniowych

Odpowiednio dobrane i zamontowane dają możliwość szybkiej i sprawnej ewakuacji z budynku. Zazwyczaj konstrukcja z jakiej wykonane są drzwi ogniowe pozwala na dwa warianty ich otwierania tj. z lewej lub z prawej strony. Co więcej przeciwpożarowe drzwi zewnętrzne są projektowane w taki sposób aby osiągały bardzo dobre parametry termoizolacyjne oraz dźwiękoszczelne. Bez względu na to czy wybierzemy drzwi stalowe czy drewniane – przegrody charakteryzują się trwałością i solidnością wykonania.

Dzięki swoim właściwościom konstrukcji drzwi ogniowe nie poddają się łatwo płomieniom i są szczelniejsze niż inne.

Wybierając drzwi ppoż mamy pewność bezpieczeństwa, dobrej izolacji ale także ciekawej i designerskiej formy wykonania. Oferowane na rynku drzwi przeciwpożarowe są dostępne w różnych wzorach i formach nawiązujące do nowoczesności. Myśląc o zakupie drzwi ppoż należy zwrócić uwagę na klasę ich wytrzymałości

Drzwi przeciwpożarowe a prawo

Zgodnie z obowiązującym prawem drzwi ppoż należy montować między garażem a budynkiem. Wskazanie to nie obejmuje jednak domów jednorodzinnych, ani wolno stojących, ani w zabudowie szeregowej. W tej sytuacji to właśnie inwestor sam podejmuje decyzję o wyborze drzwi. Niniejszą decyzję reguluje Rozporządzenie ministra infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dz. U. 02.75.690, dział IV, rozdział 6, par. 280).

 

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa