Sposoby na szybkie mocowanie elementów

Mocowanie elementów jest obecne w każdej dziadzinie naszego życia. Zauważalne jest dla przykładu w budownictwie i architekturze, gdzie za pomocą taśm stalowych spinane są kable, czy mocowane przewody wentylacyjne. Ale zastosowanie takich taśm jest znacznie szersze, z uwagi na łatwość użycia i wszechstronność. 

Mocowanie elementów

Mocowanie przeróżnych elementów taśmami stalowymi to jeden z najważniejszych sposobów na wykorzystanie taśm stalowych. Możemy je spotkać w przestrzeni miejskiej na znakach drogowych, ogrodzeniach, elementach mocowanych do słupków i belek. W budownictwie mogą nie być widoczne, jednak biorą i one swój udział przy mocowaniu przewodów, rynien, profili itp.

taśmy stalowe do pakowania

Pakowanie ładunków

Kolejny sposób wykorzystania taśm stalowych to logistyka. Pakowanie dużych i ciężkich ładunków wymaga specjalnego podejścia. Nie wystarczy obwiązać ładunków sznurkiem czy taśmami z tworzyw. Mogą okazać się zbyt słabe lub nie gwarantować wystarczającego bezpieczeństwa.  Dlatego sięga się po taśmy stalowe, które dobiera się pod kątem parametrów wytrzymałościowych. Te bez problemu poradzą sobie nawet z najbardziej obszernymi i ciężkimi ładunkami.

rolki taśmy stalowej

Łączenie i spinanie

Istnieje kilka sposobów na spinanie ze sobą taśm. Dostępne są metody z użyciem specjalnej spinki oraz łączenie bezspinkowe. Spinki używa się do łączenia taśm stosowanych raczej przy cięższych ładunkach i przy użyciu grubszych i szerszych taśm. Metoda ta daje większą pewność mocowania. System bezspinkowego łączenia taśm jest dobrym rozwiązaniem do spinania lżejszych i mniejszych ładunków, gdyż zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa, i jest łatwiejsza do przeprowadzenia. Obydwie metody łączenia taśm wykonuje się przy użyciu odpowiednich narzędzi jak ręczne bandownice czy pneumatyczne urządzenia do spinania taśm.