czujnik czadu fireangel

Ochrona przed czadem

Każdego roku zwłaszcza w okresie zimowym wiele osób ulega śmiertelnemu zaczadzeniu. Wypadki te najczęściej powodowane są przez nieszczelną instalację grzewczą. Większość z tych ludzi mogłoby dalej żyć, gdyby w ich mieszkaniach zamontowany był czujnik czadu.
Urządzenie to jest bardzo tanie i powinno być montowane we wszystkich mieszkaniach, które posiadają własny system ogrzewania. Te niepozorne urządzenia każdego roku ratują wielu ludzi. Urządzenia tego typu uruchamiają się w momencie stwierdzenia obecności niebezpiecznych substancji. Różne modele czujników czadu w sklepie PPOŻ posiadają ceny zależne od producenta i funkcjonalności.

Czad – cichy zabójca

Czad zabija bardzo często nocą, gdy wszyscy domownicy śpią – zatrucie czadem jest bardzo niebezpieczne. Taki alarm może zapobiec tragedii, szczególnie jeżeli warunki mieszkaniowe w okresie zimowym skłaniają mieszkańców do zmniejszenia wentylacji pomieszczeń celem dogrzania mieszkania.  Dzięki alarmowi można szybko sprawdzić źródło uszkodzenia lub w razie konieczności oddalić się z mieszkania. Zabójcze gazy tego typu nie są przez człowieka wyczuwane. W momencie snu zmysł ten staje się jeszcze mniej ostry, co może mieć katastrofalne skutki. Instalacja czujnika czadu jest prosta i praktycznie każdy może przeprowadzić ją samodzielnie. Warto jednak zasięgnąć porady fachowca, aby wybrać najlepsze miejsce do umieszczenia takiego czujnika. Oczywiście sprawdzenie czujnika czadu musi odbywać się regularnie – wymianę baterii w czujniku dokonuje się po zasygnalizowaniu słabego poziomu zasilania przez dźwięk czujnika. Dzięki temu mamy pewność, że dane urządzenie jest w pełni sprawne. Niestety często się o tym zapomina.

Inwestycja w czujniki która się opłaca

Montując takie proste urządzenie, wielu ofiar tragedii można by uniknąć. Warto, więc zadbać o bezpieczeństwo w odpowiednim czasie, gdyż później może być za późno. Niewielka cena inwestycji może przynieść w przyszłości nieoszacowane korzyści. Należy wiec o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa