na budowie

Minimalne wymiary domowych wind dla niepełnosprawnych

na budowiena budowieOsoby niepełnosprawne mają bardzo duży problem w poruszaniu się jak i przemieszczaniu. Trudno jest osobom, które poruszają się o lasce, balkoniku czy też przy użyciu kul, jednak najgorzej chyba mają osoby, które muszą się poruszać na wózkach inwalidzkich. W związku z tym wielu miejscach użyteczności publicznej można spotkać specjalne ruchome platformy, które transportują osoby mające problem w poruszaniu się, są to windy dla osób niepełnosprawnych.

Windy dla niepełnosprawnych – warunki montażu

Można je spotkać w miejscach użyteczności publicznej, ale również u osób prywatnych. W celu założenia takiej windy w pierwszej kolejności trzeba poznać, jakie są warunki montażu wind pionowych dla niepełnosprawnych. Nie znając podstawowych wymagań nie będziemy w stanie wybrać odpowiedniego modelu.

Przy montażu trzeba pamiętać o tym, że na platformie powinna się zmieścić osoba niepełnosprawna wraz z opiekunem, dlatego też wszystkie wymiary platform pionowych są określone w normach. Takim samym przepisom podlegają domowe windy dla niepełnosprawnych. Zamawiając windę u certyfikowanego producenta można być prawie pewnym, że dostępne modele domowych wind dla niepełnosprawnych spełniają wszystkie normy i wymagania i po montażu nie będzie problemu odbioru windy przez nadzór budowlany.

Windy dla niepełnosprawnych są pomyślane przeważnie w taki sposób, by osoba niepełnosprawna mogła skorzystać z nich samodzielnie. Bardzo często ich obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna, nierzadko dwa guziki wystarczają do obsługi urządzenia. Niemniej jednak w większości miejsc, gdzie są one montowane, osoba niepełnosprawna będzie potrzebowała pomocy drugiej osoby, by z niej skorzystać. – czytamy na stronie dostawcy urządzeń Windydlaniepelnosprawnych.com.pl/windy-dla-niepelnosprawnych

Odbiór urządzenia

Jest to bardzo ważne, ponieważ bez takiego odbioru dana winda nie może być dopuszczona do użytku ze względu na to, że może być zagrożeniem życia i zdrowia osoby niepełnosprawnej z niej korzystającej, a chodzi o ułatwienie życia tej osobie, a nie spowodowanie jeszcze większego dyskomfortu jak i uszczerbku na zdrowiu. Warto więc zadbać o prawidłowy montaż i wybór urządzenia które posiada odpowiednie wymiary windy dla niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa