Jak działają podnośniki koszowe?

Prace na wysokości w miejscach trudno dostępnych uważane są za szczególnie niebezpieczne. Duże ułatwienie dla tego typu prac daje zastosowanie podnośników koszowych. Umożliwiają bardziej bezpieczniejszą przestrzeń roboczą niż np. rusztowanie i dużo więcej możliwości dotarcia do wyższych kondygnacji i trudno dostępnych lokalizacji.

podnośniki

Szerokie zastosowanie podnośników

Podnośniki koszowe znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie konieczne jest wykonywanie pracy na wysokości. Najczęściej używane w firmach budowlanych gdzie prace na wysokości są przeważnie codziennością, podnośniki używane są także w firmach, które zajmują się instalowaniem szyldów, reklam. Podnośniki pozwalają wykonać drobne prace remontowe np. na elewacji budynku, naprawy rynien czy nawet instalacje kamer czy innych urządzeń na budynku. Podnośniki przydają się także w sadownictwie czyli wszędzie tam gdzie konieczna jest przycinka drzew.

Rodzaje podnośników

Podnośniki to urządzenia bardzo uniwersalne, nie bez znaczenia są stosowane w różnych branżach. Zwyżki różnią się między sobą wielkością, gabarytami, sposobem i masą udźwigu, przestrzenią roboczą, oraz wysokością wysięgu. Jeśli chodzi o możliwości wysięgu te wahają się w zależności od rodzaju podnośnika od 10 do nawet 25 metrów. Oczywistym jest aby podczas wyboru podnośnika kierować się tym do czego ma być on wykorzystywany. Innego podnośnika będziemy potrzebować do prac wykonywanych na budynku 4 metrowym a innego przy pracach przy montażu reklamy.

Lifto – Wynajem podnośników

Dla wielu firm zdecydowanie bardziej korzystną formą zamiast kupna jest wynajem podnośników. W każdym mieście w Polsce można znaleźć firmę oferująca wynajem podnośników, najlepiej zdecydować się na taką, która jest zlokalizowana najbliżej obszaru w jakim działamy. Wtedy też unikniemy problemu z transportem danego wypożyczonego podnośnika oraz będziemy mogli zasięgnąć fachowego doradztwa na miejscu.

Firma Lifto – wynajem podnośników oferuje tego typu usługi. Świadczy kompleksowe usługi w zakresie wynajmu zwyżek, gąsienicowych, nożycowych, koszowych oferując przy tym fachowe doradztwo. W ofercie Lifto można znaleźć podnośniki przeznaczone do prac na wysokości w tym podnośniki na przyczepę jak i podnośniki samojezdne.

Przeczytaj więcej na: www.bhpvictoria.pl/bhp-przy-pracy-na-wysokosci/

Zobacz też: www.portalbhp.pl/prace-na-wysokosci/praca-na-rusztowaniu-lub-w-podnosniku-koszowym-jest-praca-na-wysokosci-7606.html

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa